Pamatizvelne > Starpnozares > Kultūras infrastruktūra > Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nākotnes misija ir radīt iespēju novērtēt laikmetīgās mākslas daudzveidību, tās dialektiku, radot starptautiskas nozīmes laikmetīgās mākslas institūciju, kuras krājumu veidotu augstas klases mākslas darbi, kas tiek saglabāti, eksponēti un  interpretēti atbilstoši visaugstākajiem kritērijiem ar vislielāko pieejamību un savstarpēji ieinteresētā dialogā ar dažādām sabiedrības grupām (mūžizglītība, speciālo un vispārizglītojošo skolu programmas, mazākumtautību integrācijas projekti utt.).

2004. gada oktobrī Rīgā notika Kultūras ministrijas un Rīgas domes organizēts starptautisks arhitektu seminārs par mūsdienīgas akustiskās koncertzāles un laikmetīgās mākslas muzeja ēku novietnēm Rīgas pilsētā. Balstoties uz tā rezultātiem, 2004.gada 1.decembrī Rīgas domes un Kultūras ministrijas Konsultatīvā padome par topošā Laikmetīgās mākslas muzeja celtniecības vietu noteica spēkstacijas ēku un teritoriju Andrejsalā.

 Pamatojoties uz valsts aģentūras Jaunie Trīs brāļi izstrādātajiem būves un infrastruktūras nosacījumiem, teritorijas apsaimniekotājs Jaunrīgas attīstības uzņēmums pasūtīja muzeja projekta metu pasaulslavenā arhitekta Rema Kolhāsa birojam OMA (Nīderlande), kam ir starptautiski atzīta pieredze muzeju projektēšanā. 2006.gada 3.septembrī Kultūras ministrijā notika projekta meta prezentācija.  

Rems Kolhāss saskaņā ar starptautiskas ekspertu komisijas izstrādātu projektēšanas uzdevumu piedāvāja radīt mūsdienīgu daudzfunkcionālu būvi. Līdztekus mākslas darbu ekspozīcijām muzejā paredzēts atvēlēt ievērojamu platību veikalu, restorānu un konferenču zāļu iekārtošanai. Projekts pieļauj, ka muzeja ēkā būs iespējams rīkot kino seansus, teātra izrādes, koncertus un performances. Citiem vārdiem sakot, bijušā TEC iegūs otru elpu – tā pārtaps laikmetīgās kultūras un izglītības centrā.

Par jaunās ēkas piepildījumu rūpējas krājuma ekspertu komisija. Latviju tajā pārstāv Helēna Demakova, Astrīda Rogule, Rīgas pilsētas galvenais mākslinieks Leonards Laganovskis, jauno mediju kultūras centra RIXC pārstāvis Raitis Šmits, Aizkraukles Bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis u.c. Komisijā līdzdarbojas arī ārvalstu speciālisti Dr. Raminta Jurenaite (Lietuva), Sirje Helme (Igaunija, KUMU muzeja direktore), profesore Mareta Jaukuri (Somija) un Norberts Vebers (Vācija, galerijas NEMO īpašnieks).

Francijas uzņēmuma "Lordeurop" izstrādātā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbības plāna pārskats   

www.camriga.lv
www.andrejsala.lv

Uz augšu