Nacionālās apvienības vadītās ministrijas valdības rīcības plānu izpildījušas teicamiMinistru prezidents Māris Kučinskis, izvērtējot valdības darbu 2016.gadā, uzsvēris, ka ir apmierināts ar ministru paveikto, bet īpaši augstu vērtējumu saņēmušas tieši Nacionālās apvienība vadītās Kultūras un Tieslietu ministrijas, kas valdības rīcības plānā pausto izpildījušas pat līdz 100 %, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


Kultūras ministrija

Kultūras ministrijas (KM) nozīmīgākā prioritāte 2017. gada budžeta plānošanā bija atalgojuma pieaugums kultūrizglītības pedagogiem, kā arī teātru, koncertorganizāciju, operas un baleta darbiniekiem. Algu fonds šogad palielināts kopā par 10,7 miljoniem eiro. Vienlaikus notiek darbs pie kultūrizglītības skolu tīkla modernizācijas, 2016. gadā izveidoti četri profesionālās izglītības kompetenču centri. Aizvadītajā gadā KM izveidojusi arī NVO fondu, pirmo reizi Latvijā sniedzot atbalstu pilsoniskajām iniciatīvām, interešu aizstāvībai un nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšanai visos reģionos. Tāpat pērn pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas apstiprinātas mediju politikas pamatnostādnes un izveidots mediju atbalsta fonds.

 

Sadarbībā ar LIAA izveidots Radošo industriju inkubators, piesaistot ES finansējumu 6 miljonu apmērā. Tas dos jaunajiem uzņēmējiem iespēju saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības uzsākšanai. Savukārt pirms inkubācijas periodā ir iespēja saņemt atbalstu savas biznesa idejas attīstīšanai.


KM vadībā pērn izstrādāta Latvijas valsts simtgades programma un nacionālo pasākumu plāns 2017. – 2021. gadam. 4. maijā ar Latgales kongresa simtgadi un akciju „Apskauj Latviju” visos Latvijas reģionos tiks atklāta Latvijas valsts simtgades svinību programma. Simtgades norises veidotas, lai nostiprinātu esošās un radītu paliekošas vērtības nākotnei, kā arī aizsāktu ilgtermiņa aktivitātes, īpašu uzmanību pievēršot bērniem un jauniešiem. Tāpat, tuvojoties Latvijas simtgadei, KM piesaistījusi ievērojamu valsts un ES finansējumu kultūras infrastruktūras un dabas mantojuma sakārtošanai.


Plānojot 2018. gada budžetu, KM strādās pie atalgojuma fonda palielināšanas kultūras darbiniekiem, par prioritātēm uzstādot muzeju un mantojuma nozari, mākslas augstskolu personāla atalgojumu un radošo personu sociālo aizsardzību.


2017.gada KM nozīmīgākās prioritātes ir Latvijas valsts simtgades programmas īstenošana, Valsts Kultūrkapitāla finansēšanas modeļa pilnveide un Mediju fonda darbības uzsākšana.


Kultūra ir ievērojama Latvijas iedzīvotāju dzīves sastāvdaļa, mūsu valstī ir viens no augstākajiem kultūras patēriņiem Eiropas Savienībā. Jaunākie pētījumi rāda, ka 95% Latvijas iedzīvotāju aktīvi iesaistās kultūras norisēs, 35% bauda kultūru biežāk nekā reizi mēnesī. Līdz ar reģionālo koncertzāļu izveidi, būtiski pieaudzis arī kultūras tūrisms – 64% Culturelab pētījuma respondenti atzīst, ka dodas baudīt kultūru arī ārpus savas dzīves vietas.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiga Aizpuriete
Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK
Preses sekretāre
Tālr.: +371 67087299
Mob.tālr. +371 29490982
E-pasts: aiga.aizpurietee simbolssaeima.lv
www.saeima.lvP O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu