LNSO vieskoncertus Francijā noklausās ap 25 000 klausītājuLatvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir atgriezies no vērienīgas turnejas Francijā, kuras laikā sniedza 16 koncertus, tai skaitā 14 reizes uzstājās slavenā Nantes festivāla " Trakajās dienās" . Kopā turnejas laikā LNSO koncertus noklausījās aptuveni 25 000 mūzikas cienītāju. 5. februārī notika “Trako dienu” noslēguma koncerts “Deju mūzika”, ko tiešraidē rādīja ARTE TV un kuru atskaņot bija uzticēts LNSO un VAK “Latvija” diriģenta Andras Pogas vadībā. Pēc festivāla rīkotāju ziņām, šo koncertu noskatījās vairāki miljoni cilvēku tikai Francijā vien.

“Dalību Nantes festivālā uzskatu par lielisku iespēju  reprezentēt augsto Latvijas profesionālās mūzikas kultūru daudziem tūkstošiem koncertu klausītāju klātienē un vairākiem miljoniem visā Eiropā ar TV starpniecību. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un VAK “Latvija” mūziķi Andra Pogas vadībā šo uzdevumu veica ar simtprocentīgu atdevi, par ko liecināja ovācijas zālē un augstais profesionāļu novērtējums pēc koncertiem. Esam uzaicināti turpmākai sadarbībai Francijā, un nākošais projekts plānots jau šī gada augustā, " skaidro Indra Lūkina, LNSO vadītāja.


5. februārī līdz ar uzstāšanos Nantes festivāla “Trakās dienas” (Francija) noslēguma koncertā noslēdzās arī divas nedēļas ilgā LNSO Francijas koncertturneja. Šajā laikā orķestris sniedza 16 koncertu 7 dažādās koncertzālēs, šķērsojot Franciju no Provansas līdz Bretaņai. Viens koncerts izskanēja Eksanprovansas Lielajā teātrī un vēl viens - ar izcilu akustiku slavenajā Mecas “Arsenālā” , bet 14 koncerti -  Nantes festivāla ietvaros. 15 no turnejas koncertiem izskanēja LNSO mākslinieciskā vadītāja Andra Pogas vadībā, kurš Francijā ir augstu vērtēts diriģents, uzstājoties kopā ar dažādiem orķestriem, piedālījies arī iepriekšējos Nantes festivālos. Četros koncertos LNSO uzstājās kopā ar VAK “Latvija”, no tiem vienā pie diriģenta pults stājās Māris Sirmais.


2017. gada Nantes festivāla tēma bija “Cilvēks un ritms” (Le Rythme des Peuples), un LNSO bija iespēja deviņos koncertos sniegt dejisku pienesumu arī ar divu latviešu komponistu opusiem – festivālā izskanēja Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis” un Artura Maskata “Tango” (Artūra Novika akordeona solo).


Nantes festivāls “Trakās dienas” notika divdesmit trešo reizi. Rīkotāji ziņo, ka pārdoti vairāk nekā 140000 biļešu un koncertzāļu piepildījuma ziņā apmeklējums bija 94% (par 1,5% vairāk, nekā 2016. gadā). Festivālā piedalījās ap 1800 mākslinieku un programmā bija iekļauti 292 maksas koncerti, 43 bezmaksas koncerti un vēl 80 koncertu ārpus Nantes. Ievērojami audzis “Trako dienu” interesentu skaits tviterī un Facebook. Festivāla koncerti Nantes Kongresu centrā notiek gandrīz vienlaikus astoņās zālēs.


 Nantes “Trako dienu” mākslinieciskais vadītājs Renē Martēns atzīst, ka no dabas ir ļoti zinātkārs, tāpēc tiecas atrast labāko un oriģinālāko, nosauc festivālu par tramplīnu nākamajām pasaulslavenībām. Pēc festivāla noslēguma koncerta Renē Martēns personiski ieradās izteikt atzinību Latvijas kolektīviem par izcilo sniegumu, nosaucot tos par ekstraordināriem un uzaicinot turpināt sadarbību nākamajos festivālos.


LNSO Francijas turneja iekļauta Latvijas simtgades svinību starptautiskajā programmā.


Vairāk informācijas:
Dagnija Dižbite-Svarinska, tel.29295837,
e-pasts: dagnijadizbitee simbolsgmail.comP O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu