KM aicina pieteikties atklātam konkursam uz Rīgas cirka valdes locekļa amatuLai nodrošinātu iespēju Rīgas cirku sagaidošo pārmaiņu vadību uzticēt darba tirgū rodamam konkurētspējīgākajam profesionālim, Kultūras ministrija (KM) š.g. 18.janvārī izsludina atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Rīgas cirks” valdes locekļa amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir š.g. 6.februāris.


Pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozarēm, (īpaši cirka nozari), zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību (t.sk. finanšu vadību), labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

 

Rīgas cirka valdes locekļa amata pretendentiem būs jāiesniedz izvērtējums par Rīgas cirka līdzšinējo darbību, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi. Citu pieteikumā ietveramo dokumentu apraksts pieejams KM mājas lapas www.km.gov.lv sadaļā Vakances

 

Atbilstoši likumdošanā* noteiktajam Rīgas cirka valdes locekļa atalgojums paredzēts 2 128 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

 

Pretendenti pieteikumus uz Rīgas cirka valdes locekļa amatu aicināti nosūtīt pa pastu vai iesniegt personīgi KM Dokumentu pārvaldības nodaļā (Kr.Valdemāra ielā 11a, 21.kabinetā; Rīgā, LV-1364,) vai arī nosūtīt elektroniski uz e-pastu: pastse simbolskm.gov.lv ar norādi „Pieteikums konkursam uz VSIA „Rīgas cirks” valdes locekļa amatu.”

 

Pieteikumus Rīgas cirka valdes locekļa amatam izvērtēs speciāli izveidota komisija, kuras priekšsēdētājas pienākumus pildīs KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Komisijas locekļi – Teātra padomes pārstāvis, VSIA “Latvijas Nacionālais teātris” valdes loceklis Ojārs Rubenis, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, VSIA “Rīgas cirks” atbildīgais darbinieks, KM Nozaru politikas nodaļas vecākais referents Mārcis Katajs un neatkarīgā eksperte – biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts“ valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesora p.i. Zane Kreicberga.

 

Atklāts konkurss uz VSIA „Rīgas cirks” valdes locekļa amatu izsludināts 2017.gada 18.janvāra oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”, kā arī KM mājas lapā (www.km.gov.lv)

 

Jau ziņots, ka līdzšinējā Rīgas cirka valdes locekļa darbības pilnvaru termiņš beidzās 2016.gada 30.decembrī. Līdz brīdim, kad atklāta konkursa kārtībā izraudzītais jaunais Rīgas cirka valdes loceklis stāsies amatā, šos pienākumus pilda KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone.

 

VSIA „Rīgas cirks” ir vienīgā valsts dibinātā institūcija Latvijā, kura regulāri nodrošina cirka mākslas pieejamību valstī. Ņemot vērā to, ka Zemkopības ministrija virza grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kuri no 2018.gada 1.janvāra liedz izrādīt savvaļas dzīvniekus publiskos pasākumos un priekšnesumos, VSIA „Rīgas Cirks” nepieciešams izstrādāt darbības stratēģiju 2018. – 2022.gadam, ietverot tajā cirka darbības modeli bez savvaļas dzīvnieku izmantošanas. Ņemot vērā plānotās izmaiņas likumdošanā, kā arī nepieciešamību attīstīt cirka mākslu, paplašinot piedāvājuma daudzveidību un jaunu auditoriju piesaisti, ir nepieciešams ieviest izmaiņas cirka saturā un repertuārā.

 

Rīgas cirka ēka ir viens no Eiropā vecākajiem, speciāli cirka darbībai projektētajiem namiem, kuram piešķirts valsts nozīmes kultūrvēstures pieminekļa statuss. Ēkā Merķeļa ielā 4 arī turpmāk saglabājama cirka darbība, piešķirot tai jaunu kvalitāti.

 

Ievērojot Valsts būvniecības kontroles biroja atzinumu par Rīgas cirka ēkas tehnisko stāvokli, ēkā kopš 2016.gada februāra ir pārtraukta publisku pasākumu norise. Ņemot vērā cirka ēkas tehnisko stāvokli, viens no valdes locekļa tuvāko gadu izaicinājumiem būs arī aktīva iesaiste ar rekonstrukciju saistīto pārmaiņu vadībā, kā arī risinājumu izstrāde cirka mākslas priekšnesumu nodrošināšanai ārpus vēsturiskās ēkas.

 

VISA „Rīgas cirks” valdes locekļa uzdevums būs nodrošināt gan ar Rīgas cirka māksliniecisko darbību, gan ēkas rekonstrukciju saistīto pārmaiņu vadību.* Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumu Nr.791 „Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru” 6., 7., 12.punkts un pielikuma 1.punktsInformāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokalee simbolskm.gov.lvP O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu