Atklāts radošo industriju biznesa inkubators RīgāLatvijā ir ļoti daudz radošu cilvēku, prieks, ka viņiem būs iespēja augt un attīstīties… Lielisks atspēriena punkts jaunajiem uzņēmējiem… Pārdomāts un gudrs solis, lai attīstītu radošo biznesu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām… ar šādiem vārdiem piektdien, 9. decembrī Rīgā, Elizabetes ielā 45/47 kultūras ministre Dace Melbārde, komersanti un topošie uzņēmēji atklāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju biznesa inkubatoru.

DM_RI_atkl_mazs.jpg 


Mūsu stiprās puses ir Latvijas unikālā kultūrizglītības sistēma, kultūras mantojums un jaunrades spēks. Tas sinerģijā ar mūsdienu tehnoloģijām, gudru dizaina pielietojumu, mūsu cilvēku intelekta un radošo kapitālu var veidot būtisku pienesumu Latvijas attīstībai. Līdz ar Radošo industriju biznesa inkubatora darbību ceram attīstīt ciešāku sadarbību starp mākslas, kultūras un citām augstskolām, radīt motivējošu vidi un priekšnosacījumus darbam starpdisciplinārās komandās. Tā būs vieta, kur satiksies izglītība, zinātne, kultūra un bizness, radot priekšnosacījumus kultūrā un mākslā dzimušā potenciāla pārnesei uz citām jomām,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.


LIAA Radošo industriju biznesa inkubators sniedz 100% līdzfinansējumu pasākumu, semināru apmeklēšanai, kuri norisināsies inkubatorā, kā arī sniedz pieeju koprades telpām un 50% līdzfinansējumu dažādiem citiem pakalpojumiem un grantam. Visos LIAA biznesa inkubatoros būs pieejama koprades telpa jeb open office, kur biznesa inkubatora dalībnieki varēs gan strādāt, gan tikties ar klientiem un sadarbības partneriem, gan izmantot tur pieejamo aprīkojumu, kā arī apmeklēt seminārus un pasākumus biznesa inkubatora klientiem.


Radošās un kultūras industrijas globāli jau pašlaik tiek atzītas par vienu no galvenajiem ekonomiskās attīstības faktoriem. Turklāt to aizvien pieaugošā ietekme vērojama arī citās jomās, jo mūsdienās notiek pāreja no informācijas ekonomikas uz jaunrades ekonomiku, kurā būtiska nozīme ir cilvēka inovatīvām idejām un radošumam. Jau līdz šim mēs esam snieguši vērienīgu atbalstu radošo industriju pārstāvjiem, taču Radošo industriju biznesa inkubators ļauj šai palīdzībai pāriet jaunā kvalitātē. Ar šī inkubatora palīdzību ceram sasniegt vēl vairāk radošo industriju talantu un biznesa ideju autoru un rosināt strauju šo industriju attīstību un eksportspēju, vienlaikus arī veicinot Latvijas atpazīstamību pasaulē,” atzīst LIAA direktors Andris Ozols.


Inkubatorā uzņēmumi var saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50% un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu.


Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita saistoša informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.


LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.


Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: 67039472P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu