Žurnālisti tiek aicināti apmeklēt Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijuKultūras ministrija jau trešo gadu pēc kārtas pasniegs Izcilības balvas kultūrā. Svinīgā ceremonija, kuras laikā tiks nosaukti un sveikti „Izcilības balvas kultūrā 2016” balvas ieguvēji, notiks 12. decembrī pulksten 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā, kas parūpējusies par pārsteidzošām performancēm un īpašu vizuālo noformējumu. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti piedalīties šajā balvas ieguvēju sumināšanas pasākumā.


Izcilības balva kultūrā iedibināta 2014. gadā pēc ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu, lai godinātu Latvijas kultūras īpašos sasniegumus ar starptautisku rezonansi un nozīmīgu ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

Šī gada Izcilības balvas sauklis ir "IZ CELIES", kas apzīmē laureātu unikālo un neatsveramo ieguldījumu Latvijas kultūras ainavā, izceļoties tajā kā īpaši augstām virsotnēm. Šajā moto ietverts arī aicinājums ikvienam Latvijas kultūras un sabiedrības pārstāvim pacelties virs ikdienības un augt pilnveidojoties kā Latvijas dižozolam, kas izaudzis no zemē iedēstītas sīkas sēklas un gadu gaitā briedinājis savu izturību, tiecoties pretī augstumiem, tomēr saglabājot stingru pamatu zemē. Balvas dizainu radījis mākslinieks Kristaps Andersons.


Izcilības balvu kultūrā par starptautiskiem sasniegumiem ik gadu piešķir trim izciliem kultūras pārstāvjiem, kurus nosaka nozaru profesionāļi Nacionālajā kultūras padomē. Šogad laureātiem balvas pasniegs Latvijā pazīstamas personības – leģendārā ansambļa „Turaidas roze” solisti Olga Rajecka un Uģis Roze, mākslinieku tandēms Ivars un Inese Mailīši, kā arī pavārmākslas meistars Mārtiņš Rītiņš. Izcilības balvas pasniegšanas ceremoniju būs iespējams vērot arī tiešraidē portālā Delfi.


2014. gada balvas laureāti bija tenors Aleksandrs Antoņenko, režisors Jānis Nords un muzejs „Žaņa Lipkes memoriāls”. Savukārt 2015. gadā Izcilības balvu kultūrā saņēma ērģelniece Iveta Apkalna, animācijas filmu režisore Signe Baumane un scenogrāfs Andris Freibergs.


Informāciju apkopoja:
Iveta Bērziņa-Bebriša,
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste,
67330254, 26304460
Iveta.Berzina-Bebrisae simbolskm.gov.lv

 

Papildu informācija:
Linda Indriksone,
Latvijas Mākslas akadēmijas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867, Latvija
E-pasts: linda.indriksonee simbolslma.lv
Mob. tel.: +371 20016419
Mājaslapa: www.lma.lv

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu