Aicina kļūt par Japānā izdotās latviešu pasakas grāmatas ilustratoruRūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2017. gada vasarā plāno izdot latviešu tautas pasakas “Eža kažociņš” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodā. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija.

 

Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma arī šogad darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma tika uzticēts izvēlēties Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Viņa izraudzījās Japānas auditoriju iepazīstināt ar latviešu tautas pasaku, kas kolorītas alegorijas veidā atklāj ikvienas būtnes potenciālu paveikt un sasniegt vairāk kā citi spēj dažkārt saskatīt, kā arī tikt novērtētam un bieži vien caur grūtībām piedzīvot pārtapšanu. Pasaka apliecina katras būtnes unikalitāti un neatkārtojamo lomu pasaulē. Šī grāmata būs ceturtais izdevums latviešu tautas pasaku sērijā, kas izdota Japānā.

 

Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā, cieto vāku sējumā, krāsainajā drukā un 28 lappušu apjomā. Projekta īstenotājs – Seisa universitātes profesors Gendžiro Ito.

 

Latvijas grāmatu ilustratori, mākslinieki un ikviens interesents tiek aicināts dalībai konkursā, sagatavojot ilustrāciju minētās grāmatas vākam pasakai „Eža kažociņš”, kuras teksts pieejams http://valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/gr04/0405602.htm. Vērtēšanas komisijas izvēlētās labākās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēta grāmatas ilustrēšana, izveidojot kopumā ap 20 ilustrāciju. Vāka ilustrāciju ar e-pasta sūtījumā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito - e-pasta adrese datae simbolskamashun.co.jp . Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2017. gada 31. janvāris. Izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2017. gada februāra beigām uz iesūtīto e-pasta adresi.

 

Grāmatas ilustrāciju autors tiks ielūgts uz Japānu, no Japānas puses nodrošinot ceļa un izmitināšanas izmaksas, kā arī saņems naudas balvu 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta idejas iniciatoram - Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

 

Pasaku izdevumu tapšanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība. Līdz šim šajā grāmatu sērijā Japānā iznākušas trīs latviešu pasakas – „Zvēri un abru taisītājs”, „Par stirnu pārvērstā princese” un „Koklētājs un vilks”.

 

Sīkāka informācija par konkursu pieejama, sazinoties ar Higašikavas pilsētas domes starptautisko attiecību koordinatori Kristu Bogdanovu - e-pasts: bogdanova.kristae simbolstown.higashikawa.hokkaido.jp, tālr.: +81 80-5834-8590, fakss: +81 166-82-4141.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Buševica
Kultūras ministrijas
Nozaru politikas nodaļas pārstāve
67330263
liga.busevicae simbolskm.gov.lvP O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu