Rakstniecības un mūzikas muzejs saņēmis unikālu dāvinājumuTrešdien, 9. novembrī, latviešu mūzikas leģendas Leonīda Vīgnera 110. dzimšanas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kas veltīta ievērojamā diriģenta jubilejai un dāvinājumam, kuru šogad muzejam pasniegusi Leonīda Vīgnera ģimene. Muzejs saņēmis vērienīgu ar Leonīda Vīgnera dzīvi un daiļradi saistītu memoriālu priekšmetu, nošu rokrakstu, iespieddarbu, skaņu ierakstu un dokumentu kolekciju. Jubilāra dāvanas nākamībai visi kopā atsaiņosim plkst. 14:00 Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē (Raiņa bulvārī 23).

  Leonids_Vigners.jpg

Pasākumā piedalīsies:
• Iveta Ruskule, Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) direktore;
• Artis Sīmanis, Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors;
• Daina Vīgnere, Leonīda Vīgnera meita;
• Aija Vīgnere, Vīgneru ģimenes pārstāve;
• Inese Žune, RMM mākslas eksperte;
• Dzintars Gilba, RMM mākslas eksperts.

 

Leģendārais latviešu diriģents, komponists un pedagogs Leonīds Vīgners (1906–2001) ir unikāla personība latviešu mūzikas vēsturē. Absolvējis Latvijas Konservatoriju trijās specialitātēs (kompozīcijas teorija, ērģeles, simfoniskā orķestra diriģēšana), papildinājies pie Feliksa Veingartnera Bāzelē. Bijis diriģents Latvijas Nacionālajā operā, ilgus gadus tagadējā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kordiriģents, Latvijas vispārējo un dažādu reģionālo dziesmu svētku un dziesmu dienu virsdiriģents, Latvijas Konservatorijas pedagogs, kā arī komponists.

 

Leonīda Vīgnera plašā un daudzpusīgā darbība atspoguļojas plašajā kolekcijā, kuru dzimtas pārstāvji tagad uzdāvinājuši Rakstniecības un mūzikas muzejam. Līdzās dokumentālām liecībām par Leonīdu Vīgneru un Vīgneru dzimtu, šie materiāli vēsta arī par mūzikas kultūru un notikumiem Latvijā dažādos laikos, kā arī atspoguļo Leonīda Vīgnera sadarbību ar Leo Blehu, Dmitriju Šostakoviču, Gustavu Ernesaksu un citiem pasaulslaveniem mūziķiem. Kolekcija pakāpeniski tiek apstrādāta un iekļauta muzeja krājumā, lai tā būtu pieejama pētniekiem un ikvienam interesentam.

 

Leonīda Vīgnera 110. jubilejas svinībās 9. novembrī katrs preses konferences viesis no Rakstniecības un mūzikas muzeja un jubilāra saņems īpašu piemiņas velti. 

 

Muzikālus jubilāra sveicienus klātesošajiem sniegs Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un koncertmeistars Ventis Zilberts, atskaņojot jubilāra solodziesmas.

 

 

Papildu informācija:
Dzintars Gilba,
RMM mākslas eksperts
+371 26 123 268
dzintars.gilbae simbolsrmm.lvP O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu