Atzīmēs Publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” 10 gadu jubilejuŠogad aprit 10 gadi, kopš Latvijā tika uzsākts vērienīgais un sabiedriski nozīmīgais pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekts “Trešais tēva dēls”. 2006. gada novembrī Latvijas valdība parakstīja līgumu ar Bila un Melindas Geitsu fondu par daudzu miljonu finansiālu atbalstu Latvijas bibliotēkām un to izaugsmei. Atzīmējot projekta uzsākšanas desmitgadi, Kultūras informācijas sistēmu centrs kā projekta īstenotājs ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu š. g. 4. novembrī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā rīko “Trešā tēva dēla” jubilejas pasākumu, kurā aicināti projektā aktīvi iesaistītie Latvijas bibliotēku darbinieki un citi kultūras un pašvaldību pārstāvji.

 

Projekta sākotnējais mērķis bija nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmantot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas – datortehniku un internetu, kā arī saņemt konsultācijas to lietošanā – jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā. Šis mērķis tika īstenots, Latvijas bibliotēku attīstībā sasniedzot līmeni, ka daudzkārt tika pārsniegti sākotnēji izvirzītie pamatuzdevumi.
Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas ne tikai saņēma jaunu un mūsdienu prasībām atbilstošu datortehniku, multifunkcionālās iekārtas, jaunāko programmatūru, bet projekta rezultātā tika arī izveidots visā Eiropā unikāls vienotais bibliotēku tīkls Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas ietvaros, un tas deva iespēju ikvienam iedzīvotājam sev tuvākajā bibliotēkā brīvi iepazīties ar plašiem informācijas un kultūras resursiem, kuru izmantošanu ārpus bibliotēku tīkla ierobežo autortiesības.

 

Publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls” ir bijis spēcīgs pamats, veidojot Latvijas bibliotēku nozari par ietekmīgu spēku ne tikai valsts kultūras jomā, bet arī ekonomikā un iedzīvotāju labklājības veidošanā.

 

Jubilejas pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar atjaunoto Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, pēc tam tos uzrunās bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis, kura darbība sakrita ar projekta īstenošanas laiku, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža vietnieks Gints Kaminskis, Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, kā arī sadarbības partneru – “Lattelecom” un “MRS grupa” – pārstāvji.
Pasākumu atbalsta – LR Kultūras ministrija, uzņēmums “Lattelecom”, Memoriālo muzeju apvienība un Raiņa un Aspazijas muzejs.


 

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsbergae simbolskis.gov.lvP O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu