Vācijas sieviešu dzejas festivālā “Schamrock” īpaša uzmanība tiks pievērsta LatvijaiNo 28. līdz 30. oktobrim Minhenē (Vācijā) norisināsies trešais starptautiskais sieviešu dzejas festivāls “Schamrock”, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latvijas autorēm. Festivālā ar lasījumiem uzstāsties latviešu dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa.

Dzejnieces.jpg 

Sieviešu dzejas festivāls “Schamrock” Vācijas pilsētā Minhenē notiek reizi divos gados, un katru reizi tā organizatori izvēlas pievērst īpašu uzmanību kādas konkrētas valsts laikmetīgajai sieviešu dzejai. Šogad festivāla uzmanības centrā ir Indonēzija, Indija un Latvija.

 

Latviju festivālā pārstāvēs dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa. Liāna Langa kopā ar mūziķi Ingūnu Rubeni ar dzejas un mūzikas performanci uzstāsies piektdien, 28. oktobrī, bet Anna Auziņa un Inga Gaile dzejas lasījumus festivāla apmeklētājiem veltīs svētdien, 30. oktobrī.

 

Kopumā festivālā piedalīsies 50 dzejnieces un mūziķi no 17 valstīm: Argentīnas, Austrijas, Botsvānas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Vācijas, Grieķijas, Indijas, Indonēzijas, Latvijas, Rumānijas, Šveices, Slovēnijas, Taizemes, Turcijas un ASV.

 

Festivāla nosaukums “Schamrock” veidots, savienojot vācu valodas vārdu “scham” (kauns – tulk. no vācu val.) ar angļu valodas vārdu “rock” (roks (mūzikas un dzīvesstila novirziens) – tulk. no angļu val.). Festivālā īpaši tiek aicinātas piedalīties dzejnieces, kas ir aktīvas publiskajā telpā, nebaidās paust savu viedokli par sociāli un politiski jūtīgām tēmām. Dzeja šeit piedzīvo sinerģiju ar citām mākslas formām – operu, teātri, mūziku, kā arī dažādām lekcijām un diskusijām. Festivāla mērķis ir dalīties ar dažādu kultūru pieredzi, nojaukt robežas starp valodām un paaudzēm, kā arī transformēt valodu citās formās. Vairāk par festivālu iespējams uzzināt interneta vietnē http://www.schamrock.org/

 

Par dzejniecēm:
Anna Auziņa ir trīs dzejoļu krājumu autore (Es izskatījos laimīga, Slēpotāji bučojas sniegā, Atšķirtie dārzi). Inga Gaile ir piecu dzejas krājumu (Migla, Kūku Marija, raudāt nedrīkst smieties, Laiks bija iemīlējies, Vai otrā grupa mani dzird?), lugas (Āda) un romāna (Stikli) autore, kā arī bijusi režisore vairākām teātra izrādēm. Liāna Langa ir piecu dzejoļu krājumu (Vilkogas, Es pēkšņi atmodos no dziļa miega, Antenu burtnīca, Iepūt taurītē, Skorpion!, Te debesis, te ciparnīca) autore.

 

Plašāka informācija: Dace Bargā; E-pasts: infoe simbolslatvianliterature.lv; Tālr. 27710081P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu