KM organizē sabiedrisko apspriešanu par nacionālas identitātes, sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības pasākumiem Nacionālajā attīstības plānāKultūras ministrijas (KM) Sabiedrības integrācijas departaments sadarbībā ar līdzatbildīgajām ministrijām un institūcijām šī gada 20. septembrī aicina nevalstiskās organizācijas piedalīties sabiedriskajā apspriešanā par nacionālās identitātes, sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības uzdevumiem, darbībām un pasākumiem, ko plānots iekļaut topošajā Nacionālajā attīstības plānā (NAP).

 

Kopsavilkums par KM Kultūras ministrijas ierosinātajām darbībām NAP uzdevumu ietvaros

 

Ierosinātās aktivitātes un pasākumi izstrādāti sadarbojoties ar Ārlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju un Sabiedrības integrācijas fondu. Tāpat aktivitātes un pasākumi saskaņoti ar Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas pamatnostādņu 2012. – 2018.gadam uzdevumiem.

 

Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) ir izstrādājis NAP 2014. - 2020.gadam sākotnējo redakciju, kurā iekļauti arī mērķi, lai veicinātu iedzīvotāju piederību Latvijai un lepnumu par savu valsti un tautu, palielinātu iedzīvotāju savstarpējo uzticību, kā arī iekļauts uzdevums savstarpējās saiknes veidošanai ar latviešiem ārzemēs.

 

NAP pašreizējā redakcijā ir iekļauti pamatuzdevumi sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības veicināšanai:

- Pilsoniskās sabiedrības aktivitātes, kas stiprina sadarbību un savstarpēju sapratni starp dažādām paaudzēm, etniskajām un interešu grupām, profesijām, teritorijām, īpaši atbalstot sabiedriski neaktīvo iedzīvotāju iesaistīšanu, sociālo uzņēmējdarbību, kā arī brīvprātīgo darbu, kopienu attīstību un līdzdalību politikas veidošanā;

- Iespēju nodrošināšana integrācijai sabiedrībā, tostarp saistošas latviešu valodas mācības, informācija par tiesībām, veselības, nodarbinātības, kultūras un labklājības pakalpojumiem un mājokli.

- Sociālo tīklu ar ārzemēs dzīvojošiem un studējošiem Latvijas pilsoņiem veidošana un uzturēšana, veicinot viņu atgriešanos un akcentējot viņu lomu Latvijas attīstībā un identitātes uzturēšanā, tostarp, rīkojot saietus, iesaistot politikas un ekonomikas veidošanā, izglītības sistēmā, iekļaujot prakses un brīvprātīgo darbavietās, mācot valodu. Sabiedriskajā apsiešanā nav plānots diskutēt par šo uzdevumu. 

 

Sabiedriskā apspriešana notiks KM telpās (Antonijas ielā 9, 3.stāvā) no plkst. 10:00 līdz 12:00. Dalību pasākumā pieteikt līdz 19.septembrim, rakstot uz e-pastu ilgmars.lejniekse simbolskm.gov.lv vai zvanot 67330317.

 

KM aicina nevalstiskās organizācijas  deleģēt vienu pārstāvi, lai nodrošinātu iespēju diskusijā piedalīties pēc iespējas plašākam organizāciju lokam.

 

Kā jau informējis PKC, līdz 21.septembrim ikvienam ir iespēja piedalīties NAP sākotnējās redakcijas sabiedriskajā apspriešanā http://www.nap.lv/kā-es-varu-palīdzēt .  

 

Kultūras ministrijas
Sabiedrības integrācijas departamenta
Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļaP O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu